Jak unowocześnić stare mieszkanie?

Jak unowocześnić stare mieszkanie?

Patrząc na wnętrze swojego mieszkania masz wrażenie, że wszystkie znajdujące się w nim meble i przedmioty lata świetności mają już za sobą? Często zastanawiasz się jak unowocześnić mieszkanie? Chcesz aby odzwierciedlało twój stan ducha i zyskało nowy blask? Czasem wystarczy kilka drobiazgów aby stare wnętrze zyskało całkiem nowy, świeży design. Nie koniecznie potrzebne są do tego także znaczne środki finansowe.

Dekoracje mieszkania sposobem na jego unowocześnienie

Dobrym sposobem, aby wprowadzić nieco więcej nowoczesności do starszego wnętrza mieszkania jest zawieszenie obrazów drukowanych na płótnie. Technika cyfrowa pozwala na drukowanie kolorowych reprodukcji na płótnie, które z powodzeniem ozdobią ściany w naszym salonie, sypialni czy nawet kuchni. Popularne są tryptyki, czyli trzy obrazy tematyczne nadrukowane na płótnie. Można je powiesić nad łóżkiem, Zakupić nową narzutę w kolorze dopełniającym bądź kontrastującym i już mamy zupełnie nowy wygląd naszej sypialni. Możemy zawiesić też obraz- mozaikę z futurystycznymi wzorami lub klasycznymi pejzażami ulubionych miejsc, bądź wymarzonych kierunków podróży. Wymiana starego żyrandola na nowoczesny metalowy także zda egzamin.
Innym niedrogim pomysłem dekoracyjnym mogą być naklejki na ścianę. Możemy wybierać w różnych wzorach i kolorach, a ich atutem jest to, że po zdjęciu nie pozostawiają śladów. Ikona popkultury, rozgałęzione drzewo, czy głowa tygrysa, pomysłów jest naprawdę wiele i zależne są od charakteru wnętrza, w którym chcemy użyć dekoracji, a przede wszystkim naszych preferencji.

 

Zmiana wyglądu ścian – zrezygnuj z wyświechtanych tapet i malowanych klasycznie ścian.
Możesz stworzyć wnętrze w stylu loft. To ostatnio bardzo popularne rozwiązanie architektury wnętrz. Surowa ściana z cegły sąsiadująca z pomalowanymi na szaro ścianami lub kamień dekoracyjny na jednej lub dwóch ścianach, odmieni diametralnie wygląd twojego salonu. Jeśli jesteś miłośnikiem tapet i koniecznie chcesz mieć je w swoim unowocześnionym mieszkaniu, zdecyduj się na tapety 3 D, które dodadzą głębi wnętrzu i świetnie kontrastować będą ze starymi meblami. Będą stanowiły trójwymiarowy obraz na ścianie i wyglądały niezwykle efektownie. Najlepiej jednak tak jak w przypadku cegły, kamienia dekoracyjnego, także tapetę 3 D wykorzystać na jednej, najwyżej dwóch ścianach w pomieszczeniu, aby efekt był oszałamiający, a nie przytłaczający. Tapeta 3 D nie tylko nada wnętrzu nowoczesnego charakteru, ale sprawi, że mały pokój będzie się wydawał znacznie większy. Dodatkowo możemy wybrać tapety 3 D wodoodporne i mieć pewność, że żadna wilgoć im nie zagrozi.
Salon w stylu industrialnym to prostota i funkcjonalność, a także surowość wnętrza, która ma swoich zagorzałych zwolenników.
Jeśli jesteś wielbicielem bardziej klasycznych rozwiązań możesz wybrać na ściany boazerię angielską, która doda szyku i także unowocześni wnętrze twojego mieszkania, mimo swojego klasycznego charakteru. Boazeria angielska jest niezwykle prosta w montażu. Są to bowiem płyty poliuretanowe, wzmocnione tynkiem, które można malować na dowolne kolory, odpowiednią silikonową farbą. Dzięki temu świetnie wpasują się w każde wnętrze, niezależnie od stylu. Boazerię montuje się za pomocą specjalnego kleju montażowego, wymaga to precyzji wykonania i odpowiedniego przygotowania ściany, a mianowicie jej wyczyszczenia
i osuszenia, a także gładkości, aby panele dobrze się przyklejało. Sztukateria dekoracyjna staje się znów modna, a jej uniwersalna forma sprawia, że nowoczesnemu wnętrzu nada klasycznego charakteru, a pomieszczenie w stylu retro nieco unowocześni.

Wybierając nowoczesną podłogę możemy kierować się funkcjonalnością i wygodą w utrzymaniu, a także surowym, nowoczesnym charakterem. Takie z pewnością są podłogi żywiczne. Kiedyś stosowane jedynie w halach produkcyjnych, dziś stają się szczytem mody w domach. Ich forma oraz kolory sprawia, że zawsze uzyskuje się unikalne rozwiązanie. Dodanie do żywicy kolorowych piasków kwarcowych, umożliwia stworzenie podłogi do prawdziwie industrialnego wnętrza. Dodając kruszywa do masy żywicznej można stworzyć podłogę 3D. Wymaga to jednak zatrudnienia fachowej ekipy, gdyż jej nieumiejętne położenie skutkować będzie pojawieniem się pęcherzy. Jest to praca niezwykle precyzyjna a w efekcie uzyskujemy mozaikową podłogę, która nie zbiera kurzu i mało się brudzi. Takie rozwiązanie w przypadku unowocześnienia mieszkania wymaga jednak generalnego remontu i jest pewnego rodzaju rewolucją. Innym sposobem unowocześnienia starej podłogi może być gres podłogowy, który nie jest już zarezerwowany tylko do kuchni i łazienek, a z powodzeniem upiększy nasz salon. Do wyboru mamy różne wzory, zarówno połyskujące, jak i matowe płytki. Niektóre mają teksturę kamienia, dzięki czemu świetnie nadadzą się do industrialnego wnętrza naszego mieszkania.

Jak unowocześnić mieszkanie? Z powyższych przykładów wynika, że można to zrobić zarówno małym jak i większym kosztem. Nawet dodanie drobiazgów jak fototapety, czy zakup nowoczesnego lustra z tłoczoną ramą, może sprawić że wnętrze naszego mieszkania będzie prezentować się nowocześniej. Chcąc jednak urządzić prawdziwie industrialne wnętrze, musimy zainwestować w to nieco większe środki finansowe. Efekt jednak z pewnością nas zadowoli.

Write a Reply or Comment